Anglopreklad


Priamo k obsahu stránok

O nás

O nas

O nás

Ďakujeme Vám za návštevu našej webovej stránky.

Úspech každej organizácie, ktorej aktivity sú založené na vedomostiach, st
ojí na ľuďoch. V tejto časti nájdete informácie o nás a spôsoboch našej práce.

Prekladateľ: Edward McWilliam, BA

Edward McWilliam prišiel do Bratislavy v roku 1997 po pôsobení v štátnom kontrolnom úrade v Londýne. Je absolventom vysokej školy v odbore podnikanie a študoval tiež češtinu. Po pedagogickej praxi v Bratislave sa začal zaoberať kontrolným čítaním prekladov (tzv. proofreading) a následne tiež prekladateľskou činnosťou. Počas posledných desiatich rokov vyznačujúcich sa nárastom požiadaviek na preklady zo slovenského do anglického jazyka v súvislosti s rozvojom celého Slovenska poskytoval prekladateľské služby ako živnostník. V priemere ročne preloží vyše milión slov pre široké spektrum klientov.

Počas posledných štyroch rokov tiež vyučoval prekladateľstvo zo slovenského do anglického jazyka na Univerzite Komenského v Bratislave, ako hlavný modul postgraduálneho študijného programu financovaného zo zdrojov EÚ.
Okrem toho prednášal na Ekonomickej univerzite v Bratislave predmet Britské reálie. Počas svojej profesionálnej praxe vyučoval anglický jazyk, resp. prekladateľstvo vo forme skupinových ako aj individuálnych kurzov pre vrcholový manažment v rôznych spoločnostiach ako napr. Ernst & Young, Poštová banka, Slovenské elektrárne, Maersk, Merck, Immobanka a Istrobanka.


Kontrolné čítanie prekladu: Mgr. Jana Mocková

Jana Mocková sa zaoberá predovšetkým kontrolným čítaním prekladov (tzv. proofreading). Vyštudovala anglický jazyk a literatúru a v oblasti prekladateľstva a vzdelávania pracuje od r. 2000.

Sídlo
Prekladateľskú činnosť poskytujeme výlučne prostredníctvom internetu; neprijímame klientov osobne. Všetky texty na preklad je potrebné zasielať elektronicky.

Výučba prekladateľstva prebieha u zákazníka.

Ako pracujeme
Ak sa chcete dozvedieť viac o našich pracovných postupoch, prosím, kliknite sem.

Tešíme sa na spoluprácu s Vami.


Naspäť k obsahu stránky | Naspäť k základnému menu